podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Singapur - szczepienia, zdrowie
reklama

Singapur - szczepienia, zdrowie

Singapur     
singapur
Singapur - podróże doSingapuruSingapur - mapa krajuSingapur - spis artykułów i galeriiSingapur - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeSingapur - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaSingapur - szczepienia, zdrowie, poradySingapur - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROSingapur - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOSingapur - przewodniki, mapy, atlasy
Szczepienia
Wirusowe zapalenie wątroby Azalecane
Wirusowe zapalenie wątroby Bzalecane
Żółta gorączka-
Błonica, tężec, poliozalecane
Dur brzusznyzalecane
Wściekliznazalecane
Japońskie zapalenie mózgu-
Menigkokowe zapalenie opon-
Zdrowie
Przy wjeździe do Singapuru nie są wymagane żadne świadectwa szczepień. Ubezpieczenia osobowe nie są obowiązkowe, jednak ze względu na bardzo wysokie koszty leczenia szpitalnego lepiej je wykupić. Można to zrobić w renomowanych firmach ubezpieczeniowych działających w Polsce lub po przyjeździe do Singapuru w miejscowych firmach ubezpieczeniowych. Koszt wizyty lekarskiej wynosi od 30 SGD, koszt doby w szpitalu od 200 do 2000 SGD, w zależności od standardu szpitala i pokoju. Singapur ma bardzo dobrze rozwiniętą służbę zdrowia.

Stałe zagrożenie zakażeniem wirusem dengi, wywołanym ukąszeniem komarów, nakazuje szczególną ostrożność. Szczegółowe informacje dotyczące wirusa, potencjalnych skutków zarażenia, środków zapobiegawczych i działań rządu Singapuru mających ograniczyć jego rozprzestrzenianie można znaleźć na specjalnie utworzonej stronie internetowej: www.moh.gov.sg. Dostępne są tam także aktualne informacje na temat potencjalnego zagrożenia ptasią grypą wraz z planem działania rządu na wypadek wybuchu pandemii. Do listopada 2006 r. w Singapurze nie odnotowano żadnego przypadku zakażenia.